Gdzie serwisować samochód?

naprawy_blacharskie

Kupując samochód mamy nadzieję, że będzie on nam służył przez długi czas, a kosztowne naprawy nas ominą. Niestety rzeczywistość jest zazwyczaj o wiele brutalniejsza i prędzej czy później mechanik samochodowy będzie musiał zajrzeć pod maskę naszego auta. Sęk w tym, jaki to będzie mechanik. Dziś zakłady takie podzielić możemy na trzy grupy i poza Autoryzowanymi Stacjami Obsługi postawić można jeszcze na zakłady sieciowe i mechaników niezależnych. Która opcja jest najlepsza?

ASO

Na naprawę w ASO decydują się najczęściej osoby, które kupują nowe auta i nie chcą utracić gwarancji. Poza tym wiele zależy tutaj też od samej marki pojazdu. Weźmy tu na przykład pod uwagę Mazdy, których naprawa dla wielu klasycznych mechaników sprawia problem. Tego nie powinni mieć pracownicy Autoryzowanego Serwisu Mazdy.

Są oni bowiem kształceni w kierunku konkretnych aut, które wyjeżdżają z linii produkcyjnych danej marki. Posiadają też niezbędny do usuwania wszystkich usterek sprzęt, a co najważniejsze zawsze mogą poradzić się inżyniera, który pomoże znaleźć im istotę problemu i go rozwiązać.

Serwisy sieciowe

Jak wygląda to w przypadku serwisów sieciowych? Wielu ich właścicieli zauważa, że także dysponują oni u siebie specjalistyczny sprzęt, który pomaga im wykonać nie tylko naprawy blacharskie, ale zająć się również elektryką czy innymi problemami technicznymi. Jednocześnie podkreślają oni, że za takim wyborem przemawia o wiele niższa cena samej usługi.

Zakłady niezrzeszone

Trzecią grupę stanowią zakłady niezrzeszone, które w Polsce na brak klientów narzekać jednak nie mogą. Przynajmniej jeśli cieszą się one dobrą opinią. Wszystko ze względu na fakt, że właścicieli starszych aut nie stać na dokładniejszą, ale zarazem i droższą naprawę w ASO. Często ze względu na wiek auta jest to nawet nieopłacalne.

Co w związku z tym wybrać? To zależy od auta. Właścicielom nowszych samochodów polecamy ASO. Reszta może poszukać pomocy w zakładach niezrzeszonych czy serwisach sieciowych.

Related posts